Aralık 2017

H21 Zirvesi

İkinci H21 Zirvesi, 21.Yüzyıl Hukuk Derneği tarafından 9 Aralık 2017 tarihinde Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde 6 konuşmacıyla ve 450 katılımcıyla gerçekleştirildi.

"En başta şuna çok şaşırdım: Farklı hukuk fakültelerinden bu kadar öğrenci nasıl bir araya geldi?"

Av. Gökhan Ahi

Katılımcı ve Konuşmacı

Görüşleri

Konuşmacıların şu ana kadar elde ettiği tecrübelerden, avukatlık mesleğinin geleceğinden, ilham veren hikayelerinden bahsettiği Zirve'de, gelen katılımcılar hem kafalarındaki soru işaretlerini kaldırdı hem de çizecekleri yol haritasını belirledi.

Avukat

Altın Mimir

Avukat Altın Mimir için, anne, avukat ve iş kadını olarak içindeki “adalet ve hakkaniyet” duygusunu, toplumu iyileştirmek adına kullanmak önemlidir. Toplumun tam ve eksiksiz iyileşebilmesi için, cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kalkması ve kadın-erkek fırsat eşitliğinin sağlanmasının mutlak bir zorunluluk olduğuna olan inancıyla, önce kadınların ve tüm toplumun bu konudaki farkındalığını artırmak için çeşitli gönüllü organizasyonlarda aktif olarak rol almaktadır. Bu amaçla, KAGİDER ve BİZİM ÇOCUKLARIMIZ derneklerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

"Hepimizin eksiklerini hatalarını size aktarıp sizlerin çok daha kısa bir mesafede daha çabuk zirveye çıkmanız için bu Zirve'nin çok faydalı olduğunu düşünüyorum."

Av. Altın Mimir

PROF. DR.

Bahadır Erdem

Prof. Dr. B. Bahadır Erdem, Erdem/Erdem Hukuk Bürosunun kurucu ortağıdır. Erdem, avukatlığı ile birlikte aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalında profesör ve ulusal & uluslararası tahkim hakemidir. Hali hazırda birçok uluslararası ticari uyuşmazlıkta ICC hakemliği yapmaktadır.

"Sadece öğrenciler için değil, konuşmacılar icin de çok faydalı çünkü karşılarında onları dinleyen pırıl pırıl bir gençlik var ve bu insanı çok mutlu ediyor."

Prof. Dr. Bahadır Erdem

DOÇ. DR.

Volkan Dülger

Dülger, halen İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda kuruluş aşamasında da yer aldığı İstanbul Medipol Üniversitesi Bilişim Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin de müdürlüğünü yürütmektedir. Dülger, çalışmalarını Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Bilişim Hukuku ve Kişisel Verilerin Korunması Hukuku alanlarında yoğunlaştırmıştır.

Avukat

Bahar Varol Tüfekçioğlu

2007 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Stajını Ankara Barosunda tamamladıktan sonra, Mesleğine başladığı hukuk bürosunun Ankara ve İstanbul ofislerinde yönetici avukat olarak 8 yıl görev yapmıştır. 2013 yılında Türk Patent Enstitüsü nezninde Marka-Patent vekili olmaya hak kazanmıştır, enstitü nezninde kişileri temsile yetkili sayılı vekillerden biridir. 2017 Mayıs ayından beri ise Adalet Bakanlığı nezninde sicile kayıt olmaya hak kazanmış bir Arabulucudur.

"Benim ilk sorduğum soru 'Arkanızda kim var?' oldu. 'Arkamızda biz varız.' dediler. Bu bir kere inanılmaz etkileyici bir şeydi ve gerçekten de öyle olduğunu gördüm."

Doç. Dr. Volkan Dülger

Konuşmacılar

Zirve Sonrası Görüşler

Henüz abone olmadın mı?

Zirve ile ilgili tüm videolara YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.